16 kwietnia 2019 19:47 | Aktualności

Pierwsza pomoc przedmedyczna w przedszkolu

W marcu w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadziła Pani Bożena. Opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w trudnej sytuacji np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym uczyły się masażu serca i sztucznego oddychania.

Zajęcia te miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

Pierwsza pomoc przedmedyczna w przedszkolu