10 maja 2019 19:47 | Aktualności

Wycieczka do Warszawy

9 maja uczniowie uczęszczający na zajęcia dodaktowe "English on the stage" oraz "Młodzieżowe studio filmowe" w ramach  realizacji gminnego projektu „Nowa jakość edukacji...” wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Główną atrakcją wyjazdu była wizyta w Studio Miniatur Filmowych, które powstało w 1958 roku w Warszawie. Zalicza się ono do najstarszych i najważniejszych wytwórni filmowych w Polsce. To tu narodziły się kultowe już ,,wieczorynki” jak również filmy artystyczne będące kamieniami milowymi światowego kina. Dzieci wzięły udział w warsztatach animacji filmowej, podczas których poznały historię filmu animowanego i poszczególne etapy produkcji filmowej. Uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak powastają postacie bajkowe i zwiedzić studio nagrań. Wycieczka zakończyła się pełnym wrażeń zwiedzaniem Muzeum Pałacu Króla Jana III oraz spacerem po ogrodach Parku w Wilanowie. Wyjazd umilił posiłek w McDonald's.