AAA
Szkoła Podstawowa w Geniuszach
WITAMY !

Aktualności

13 maja 2019 14:18 | Aktualności

Narodowe Czytanie Biblii

Tydzień Biblijny (5-11 maja)

Narodowe Czytanie BIBLII w SP w Geniuszach

 

W piątek 10 maja nasza szkoła włączyła się w narodową akcję czytania BIBLII.

Tegoroczne Narodowe Czytanie Pisma Świętego i cały Tydzień Biblijny upłynęły pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12).

Wydarzenie nawiązywało również do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. – Była to przełomowa pielgrzymka, która miała ogromny wpływ nie tylko na życie duchowe, ale również społeczne Polaków. Od niej wszystko się zaczęło – przypomina ks. prof. Henryk Witczyk, pomysłodawca Tygodnia Biblijnego oraz Narodowego Czytania Biblii.

 

Wywiad z ks. prof. Henrykiem Witczykiem, przewodniczącym Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, na temat Tygodnia Biblijnego oraz III Narodowego Czytania Pisma św. (fragmenty)

"XI Tydzień Biblijny ma pomóc wiernym w lepszym zaprzyjaźnieniu się z Pismem Świętym. Chodzi tutaj o wskazanie na święte księgi jako na źródło wiary chrześcijańskiej i naszej kultury europejskiej.

Wspólne czytanie buduje międzyludzkie więzi, a to również jest jednym z celów jaki nam przyświeca. Polski Naród potrzebuje zbliżenia do Boga, On tego pragnie, a wspólnotowe pochylenie się nad świętym tekstem będzie nam w tym bardzo pomocne. Skupienie się na Piśmie Świętym jest jednym ze sposobów adoracji żywego Boga. W Biblii poznajemy objawiającego się nam Boga, w nim odczytujemy Jego wolę. Ono nie jest wyłącznie zapisem historycznych wydarzeń, ale wciąż aktualną nauką dla nas współczesnych.

W Tygodniu Biblijnym pragniemy przekazać wiernym wrażliwość na Boże Słowo, które pozostawił dla nas Bóg na kartach Pisma Świętego. Życie osób, które regularnie czytają Pismo Święte zakorzenia się w relacji z Jezusem Chrystusem. Do tego prowadzi nas nasza wiara, a Pismo Święte stanowi jeden z ważniejszych w tym impulsów.

W tegorocznym Tygodniu Biblijnym proponujemy wiernym głębsze zapoznanie się z Ewangelią św. Jana.

Ważne jest by z Pismem Świętym zapoznawać dzieci. Z orędziem bożym trzeba docierać do najmłodszych i uwrażliwiać ich, że nie jest to opowieść baśniowa, ale rzeczywistość zbawcza, od której zależy charakter naszego życia duchowego".

Przeczytano: 67 razy. Wydrukuj|Do góry