13 maja 2019 19:51 | Aktualności

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy wyjazd 11 maja 2019r.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy

wyjazd 11 maja 2019 r.

W sobotę, 11 maja 2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Geniuszach wraz z uczniami innych szkół wiejskich (SP w Boguszach, SP w Malawiczach Dolnych, SP w Starej Kamionce i SP w Starej Rozedrance oraz SP nr 3 w Sokółce), wyjechali do Galerii Arsenał na kolejne zajęcia w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Dzieci obejrzały wystawę sztuki współczenej pt.:"Wszystko widzę jako sztukę". Podczas zajęću uczniowie mieli okazję na bezpośredni kontakt ze sztuką, co pobudziło ich wyobraźnię. Uczestnicy przekonali się, że w galerii można robić różne rzeczy: obierać ziemniaki, wyszywać makatki, śledzić wielkiego pająka, rzucać kostkami do gry, karmić żubry w przebraniu niedźwiedzia, tworzyć instalacje oraz neony czy budować przedziwną przestrzeń.