14 maja 2019 18:44 | Aktualności

Młodzieżowe studio filmowe

W ramach prowadzonych w szkole zajęć "Młodzieżowe studio filmowe" zaproszono na zajęcia  pracowników TV Sokółka oraz tłumacza filmów ( z języka angielskiego i niemieckiego ).

Współpracując z telewizją SokółkaTV uczniowie mieli możliwość zapoznania się z realiami pracy operatora kamery i reportera. Uczestnicy poznali ciekawostki z historii filmu, kina oraz mieli możliwość obejrzeć  drona, mikrofony  i kamerę.  Michał i Kinga przeprowadzili wywiad, a Weronika  i Kinga obsługiwały kamerę. Wykonano także zdjęcia pod kierunkiem zawodowców- filmowców.

Spotkanie z Panią Sylwią Kasiukiewicz dotyczyło pracy tłumacza filmów z języka niemieckiego i angielskiego na język polski i odwrotnie. Wspólnie tłumaczyliśmy teksty z j.angielskiego na język polski bajke o minionkach. Okazało się, że to nie takie łatwe!

H.B.

Zdjęcia: