11 grudnia 2019 14:55 | Aktualności

Piernikowe wypieki

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w najmłodszych klasach wspólnego pieczenia i ozdabiania pierniczków.Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej przez wychowawczynie ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru.Nie obyło się jednak bez zjedzenia choćby jednego ciasteczka, gdyż wspaniałe pierniczki swoim wyglądem i smakiem nęciły wszystkich.

Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych pierników dzieci przygotowały „piernikowe prezenciki”, które wraz z serdecznymi życzeniami Wesołych Świąt wręczą swoim rodzicom i najbliższym.

Będzie to na pewno bardzo miły i pyszny prezent.

H.B.

Zdjęcia: